O nás

Alena Belohoubková - "ALENA"

Narodila jsem se v Ivančicích u Brna, své dětství jsem prožila v Příbrami u Brna, dospívání v Brně, v současné době bydlím ve Šlapanicích u Brna.

Od svých dětských let jsem milovala a miluji hudbu, zpívala jsem ráda jak s maminkou, tak i s tatínkem. Můj děda hrával v kapele na trubku a housle. Protože jsem od malička toužila umět hrát na nějaký hudební nástroj, táta mi pořídil španělku, na kterou jsem se učila hrát a na níž jsem si také skládala své první melodie a texty.

V 17-ti letech jsem se náhodou dostala do dívčí kapely CRYSTAL, která fungovala pod záštitou firmy ZETOR. Po jejím rozšíření o chlapecké hráče jsme jezdívali potěšit mladé muže, kteří byli právě na vojně. Začala jsem navštěvovat hodiny zpěvu u známého profesora zpěvu pana Bernarda Kočaře z Brna, kterému vděčím za mnoho a i za osvojení pěvecké techniky. U něho jsem potkávala jak pana Broma, tak i například Štěpána Mátla, Milana Černohouze, Alenu Tichou, Helenu Blehárovou, Jiřího Štědroně a spoustu dalších dobrých zpěváku, kteří v tehdejší době zpívali v brněnských kapelách.

První kapela ve které jsem začala zpívat na zábavách byl pan Rajský ze Šlapanic. Zúčastnila jsem se pěvecké soutěže – "Hledáme talenty pro Brno", které probíhaly v kavárně Evropa a v jejím finále mi nabídl spolupráci pan Jan VOSMEK, v jehož Bigbandu jsem zpívala "Čaje na Musilce", k tanci a poslechu v hotelu SLOVAN a v restauraci na Lesné. Léta jsem zpívala se skupinou "ALFA" pod vedením Ing. Václava HUSÁKA v Hustopečích (vinný sklep "U ERBU"), v restauracích v Mikulově a okolí, různé zábavné a taneční akce v okrese Břeclav.

Po odchodu z této kapely a po zjištění, že mě hudba a zpívání pořád hodně baví, jsem hledala další možnosti kde a s kým bych mohla toto své hobby provozovat. Spolupracovala jsem nějakou dobu s Pavlem KRAJSOU nebo s Jindrem HOUDKEM. Zakotvila jsem ve spolupráci s panem Jaroslavem VALOU, který byl po dlouhá léta kapelníkem hudební skupiny, která hrála živě po brněnských hotelích, restauracích, kavárnách i vinárnách i mimo Brno. Pan Vala byl prvním kapelníkem Ládi Kerndla a v jeho kapele se vystřídala celá řada výborných hudebníků a zpěváků. Do současné doby mi stále poskytuje zázemí jak pro zkoušky, tak i moji textařskou tvorbu, kterou jsem znovu objevila v roce 2004 .

Náhoda způsobila, že jsem se seznámila s Petrem HAVLASOU-hudebníkem, pražákem, který v současné době žije v San Franciscu v USA a který mi nabídl něco ze své tvorby ke studiovému natočení. Výsledkem naší spolupráce je náš song – "No warning"- česká verze s názvem "Bez varování".

V nahrávacím studiu George Lukase (Jirky Lukáška) jsem od září 2005 nahrávala své první cover-verze, což jsou anglické hity, mnou otextované, na které jsem získala autorizace .

Své první CD ENA s názvem "JÁ A TY" jsem vydala v prosinci roku 2006 u TONSTUDIA Jaromíra Rajchmana v Dolních Bojanovicích .

Křest CD proběhl dne 29.3.2007 v brněnském klubu "ŠELEPKA" v pořadu Richarda SACHERA "Dámský klub" . Kmotrem byl Láďa KERNDL., Jirka LUKÁŠEK, Petr KOBZA , Roman SHEENE Freimuth, Richard SACHER.


Jaroslav Vala

Hráč na klávesy, trumpetu, harmoniku, bicí nástroje. Láska k hudbě ho provází celým jeho životem.

Svoji vlastní hudební skupinu založil již v roce 1966, kde z větší části hrál na bicí nástroje . Tato kapela působila v Brně až do roku 1988 a většinou hrávala v brněnských kavárnách, barech a vinárnách. V letních měsících působila v lázních Luhačovice a také často zastupovala na různých akcích profesionální hudební soubory "Pragokoncertu".

V kapele Jaroslava Valy se vystřídalo hodně hudebníků, kteří získávali drahocenné zkušenosti a někteří časem vyrostli v profesionály . Nejznámější je jazzový zpěvák Láďa KERNDL, který působil v kapele v roce 1968 (i v kapele BIG BAND Jana VOSMEKA), kontrabasista Vincenc KUMMER, který hrál později v kapele Karla GOTTA, Pavel PUKL - flétnista košické Filharmonie, trumpetista Laďa KRESLÍK – hráč v orchestru Gustava BROMA, basista Ruda ŠMAHEL – hráč v orchestru Gustava BROMA, basista Dušan RAICHMAN – nynější člen kapely Ládi KERNDLA "JAZZ FRIENDS" i kapely "BLUE CHIPS band", kytarista Milan Šťastný .

V současné době působí Jaroslav VALA ve formaci Duo ALGEO Live Music, kde od jejího vzniku v roce 2002 hraje na klávesový nástroj a zpívá jako druhý zpěvák.


Duo ALGEO Live Music
Probíhající AKCE

© 2006 - 2017 |
Živá hudba Brno – Duo ALGEO Live Music, e-mail: info@alenah.cz, Tel.: +420 737 875 760
|