Živá hudba Brno ALGEO - Live Music

Jaroslav Vala

Hráč na klávesy, trumpetu, harmoniku, bicí nástroje. Láska k hudbě ho provázela celým jeho životem.

Svoji vlastní hudební skupinu založil již v roce 1966, kde z větší části hrál na bicí nástroje. Kapela Jaroslava Valy působila v brněnských kavárnách, barech a vinárnách až do roku 1988. V letních měsících hrála v lázních Luhačovice a často zastupovala na různých akcích profesionální hudební soubory "Pragokoncertu".

V kapele se vystřídalo hodně hudebníků, kteří získávali drahocenné zkušenosti a někteří časem vyrostli i v profesionály . Nejznámější je jazzový zpěvák Láďa KERNDL, který působil v kapele v roce 1968 (i v kapele BIG BAND Jana VOSMEKA), kontrabasista Vincenc KUMMER, který hrál později v kapele Karla GOTTA, Pavel PUKL - flétnista košické Filharmonie, trumpetista Laďa KRESLÍK – hráč v orchestru Gustava BROMA, basista Ruda ŠMAHEL – hráč v orchestru Gustava BROMA, basista Dušan RAICHMAN – člen kapely Ládi KERNDLA "JAZZ FRIENDS" i kapely "BLUE CHIPS band", kytarista Milan Šťastný.

V Duu ALGEO Live Music, které vzniklo v roce 2002 a ukončilo svoji činnost v roce 2017, hrál na klávesový nástroj YAMAHA 3000.


Duo ALGEO Live Music
Probíhající AKCE

© 2006 - 2020 |
Živá hudba Brno – Duo ALGEO Live Music, e-mail: info@alenah.cz, Tel.: +420 737 875 760
|